| Home | 365/2012 | in my eye | VW T3 Westfalia | Zbór w Mielcu |

Streszczenie Biblii


 

Gdy przeglądałem statystyki odwiedzin bloga zauważyłem, że było sporo wejść osób wpisujących w wyszukiwarce (google) hasło: 'streszczenie Biblii'.
Wszystkim poszukiwaczom dedykuję niniejszy post ;)

Streszczenie Biblii (Pisma Świętego)

1. Bóg stwarza świat (w tym ludzi), by podzielić się miłością.

2. Niestety przeciwnik Boga (szatan) matacząc doprowadził, że ludzie (korona Bożego stworzenia) zepsuli doskonałą relację z Niebiańskim Ojcem.

3. Od tego momentu Bóg wprowadza w życie plan ratowania zgubionej ludzkości. Wszystko od tej chwili prowadzi do momentu przyjścia na świat Jezusa.

4. Historia narodu wybranego (Izrael) to ciągłe zwroty i odwroty. Od i do Boga. Wszystko to przygotowuje "grunt" na clou historii wszechświata.

5. Główny punkt Biblii: Druga osoba Trójcy staje się człowiekiem (wcielenie), by umrzeć na krzyżu i zmartwychwstać dla naszego zbawienia.

6. Od tego momentu ewangelia o nadziei jaką niesie Chrystus roznosi się po całym świecie. Powstają lokalne wspólnoty uczniów Chrystusa, którzy przeżywają różne trudności i zagrożenia.

7. By wzmocnić wiarę pisane są listy pastoralne. Powstają ewangelie, by nauczanie i dzieło Jezusa nie zostało zmienione i zapomniane.

8. Ostatnia księga (Apokalipsa) objawia zwycięstwo Chrystusa (nad grzechem, diabłem i śmiercią) i pokazuje chwałę Boga i Jego Kościoła.

i w zasadzie to wszystko :)

UWAGA: cytowanie tylko za podaniem autora i źródła. Wszelkie prawa zastrzeżone ™ © ® ks. Dariusz R. Hapoń http://darqha.blogspot.com

:D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz