| Home | 365/2012 | in my eye | VW T3 Westfalia | Zbór w Mielcu |

Wczoraj i dziś pałacu Potockich


 Dziś zdjęcia Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim.
Starsze zdjęcie pochodzi z roku 1956 (znalezione na "nasza-klasa.pl w profilu miasta M-c Podl.).
Natomiast nowsze zrobiłem sam.Jak widać pewne rzeczy nie wiele się zmieniły. Pogierkowski styl architektoniczny ma się dobrze. Tzn. nie wiem czy rzeczywiście pogierkowski, gierkowski czy jakiś inny, ale tak mi się kojarzy. A faktem jest, że pałacyk został przebudowany, a raczej zeszpecony :(
I tylko drzewo trochę urosło.


a to zdjęcie od frontu

Poprzednio budynek służył dla "Domu dziecka", a dziś jest siedzibą filii kilku uczelni i stowarzyszeń.
Tutaj swoją siedzibę ma Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lublinie, filia w M-c (swoją drogą ciekawa nazwa: Lubelski (...) w Lublinie, a gdzie miałby być jeśli lubelski? w Gdańsku?). Znajduje się tu też: Jednoroczna Policealna Szkoła Edukacji Innowacyjnej w M-c Podl.. Ciekkawe czego tam uczą :) . Ale i tak powala mnie na kolana: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Czyli taka "ni pies, ni wydra". Choć z drugiej strony ekonomiści o humanistycznym podejściu są czasem przydatni :)
Siedzibę ma tu też Fundacja na Rzecz Szkolnictwa Wyższego Specjalnego i Kultury w M-c, oraz Międzyrzeckie Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości.
Ech jak nam się pięknie Pałacyk rozwija... .


Co do zaś rzeczy, które nie przemijają. Myślę sobie o przyjaźni. Są ludzie, z którymi jest jakaś nić porozumienia. Jakbyśmy nadawali na tych samych falach. Wystarczy kilka słów i wszystko jest jasne. Tacy są przyjaciele i takie było wczorajsze popołudnie, gdy mogliśmy gościć u naszych przyjaciół.
Dzięki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz